Dziecko kształtuje zdolność do zauważania i reagowania na sygnały z otaczającego go świata we właściwy sposób. Jeżeli proces integracji sensorycznej u dziecka jest zaburzony, mogą pojawić się problemy z nauką, zachowaniem, koncentracją, czy koordynacją. Terapia odbywa się w specjalnie przystosowanej sali, która jest przygotowana i wyposażona w specjalistyczny sprzęt posiadający wymagane atesty i pozwolenia. Sprzęt używany jest do wspomagania, modyfikowania albo przywracania funkcji w zaburzeniach integracji sensorycznej. Terapię integracji sensorycznej można potocznie nazwać „naukową zabawą”. Podczas sesji terapeutycznej, przy użyciu różnych sprzętów, a także pomocy terapeutycznych dziecko wykonuje różne aktywności dostosowane do jego potrzeb.
Korzyści płynące z udziału w terapii SI:
Jak wygląda diagnoza?
Diagnoza zwykle odbywa się w ciągu dwóch spotkań. W czasie pierwszego spotkania terapeuta przeprowadza wywiad z rodzicem. Na kolejnym spotkaniu specjalista przeprowadza testy, a także obserwację dziecka na sali. Drugie spotkanie kończy się omówieniem uzyskanych przez dziecko wyników.
Do kogo skierowana jest terapia?
Terapia jest skierowana do maluchów, które doświadczają problemów emocjonalnych, min. Nadmierną wrażliwość i nerwowość. Jest to również dobre rozwiązanie dla dzieci z obniżoną koordynacją ruchową, trudnością z równowagą, a także opóźnieniem w zakresie rozwoju ruchowego. Zajęcia stosuje się także w terapii dzieci z zespołem Aspergera, autyzmem, zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, nadpobudliwością psychoruchową, niepełnosprawnością intelektualną czy innymi sprzężonymi zaburzeniami.
Cennik zajęć terapii SI:
* Cena dotyczy uczniów Niepublicznego Przedszkola Akademia Małych Artystów w Lublinie.
** Dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego terapia jest bezpłatna i jest realizowana w ramach opracowanego IPET-u.
Po więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 663-131-225.